שם:   טלפון:   מייל:   תוכן:  
שלח

עבירות מהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת היא עבירת תעבורה מסוכנת. כאשר נהג עובר את המהירות המותרת בכביש, הוא עלול לאבד את השליטה ברכב ועלולה להתרחש תאונת דרכים.מהירות מופרזת,בתנאי דרך קשים עלולה לגרום להתרחשות תאונת דרכים קשה מאוד. הענישה בגין מהירות מופרזת, מתחלקת לקנסות ולהעמדה לדין.
כאשר המהירות המופרזת מובילה להעמדה לדין, המשטרה רשאית לפסול מנהלית את הנהג ולשלול רשיונו לתקופה של 30 יום (במקרים בהם הנהיגה במהירות המופרזת לא גרמה לתאונת דרכים).
בעת העמדה לדין, לבית המשפט לתעבורה שיקול דעת שיפוטי, בקביעת העונש לנהג. אם גרם הנהג לקרות תאונת דרכים, העונש יהיה חמור ביותר.
קנסות בגין נהיגה מופרזת ונקודות חובה :

גובה הקנסות בגין מהירות מופרזת משתנה על פי המהירות המופרזת ועל פי סוג הדרך. מהירות מופרזת בדרך עירונית היא מסוכנת יותר בגלל ריכוז גדול יותר של מכוניות והולכי רגל בשטח קטן. נסיבות אלה עלולות לגרום בקלות להתרחשות תאונת דרכים.

1.נהגים אשר עברו את המהירות המותרת בדרך עירונית, עד 20 קמ"ש ,ומהירות של עד 25 קמ"ש מעל המהירות המותרת, בדרך בין עירונית. - יינתן קנס על סך 250 ש"ח (אין חיוב של נקודות). 

2. נהגים אשר עברו את המהירות המותרת בדרך עירונית מ- 21 קמ"ש ועד ל- 30 קמ"ש ובדרך בן עירונית עברו על המהירות המותרת בין 26  קמ"ש    ועד 40 קמ"ש -ינתן קנס על סך  של 750 ₪ וחיוב של 8 נקודות.

3.מהירות מופרזת אשר עולה על 30 קמ"ש בדרך עירונית ומעל 40 קמ"ש בדרך בין עירונית, אין דינה קנס, אלא העמדה לדין בחיוב של 10 נקודות .
במהירויות אלה רשאית המשטרה לשלול את רישיון הנהיגה - פסילה מנהלית - ל- 30 יום.   
עמדתם של בתי המשפט

מדיניות בית המשפט איננה קבועה ולא ניתן לחזות באופן מדויק, איזה סוג של עונש יבחר בית המשפט להטיל על העבריין.

ניתן לומר כי ישנם מרכיבים שונים אשר משפיעים על חומרת העונש, לדוגמא:
1. חומרת העבירה : בודק בית המשפט את חומרת העבירה.
לדוג': נהג שעבר על המהירות המותרת בדרך עירונית ב- 35 קמ"ש, יתכן כי עונשו יהיה פחות חמור מנהג אשר נסע ב – 50 קמ"ש מעל המהירות המותרת.
2. עבירות קודמות : בית המשפט מחמיר יותר עם נהגים בעלי עבירות תעבורה קודמות. וזאת כי הנהג אינו נרתע מן העונשים שהוטלו עליו בעבר.
3. נסיבות העבירה : בית המשפט שוקל את חומרת העבירה, באופן אובייקטיבי, על פי העובדות של המהירות אשר נמדדה ברכב, אך גם שוקל את נסיבות העבירה הסובייקטיביות. לעיתים, כאשר יש נסיבות מקלות במקרה הספציפי בית המשפט לא יחמיר בעונשו. 
נתפסת על מהירות מופרזת ? שללו לך את הרשיון??יש פתרון להצלת הרשיון ! ולכן כדאי ללהסתייע בעו"ד לתעבורה מקצועי שיעניק לך את הסיוע הדרוש. ליעוץ חינם לחץ על הקישור בדף הבית  או  התקשר לעו"ד אורה צרפתי  
  052-6999624